Akustik Sünger

Yeni stüdyonuzu tasarlamaya başladınız, ister bodrum katınızda, ister yatak odanızda, apartmanınızda veya ticari bir alanda olsun, ister istemez akustik sünger, yalıtım veya akustik paneller gibi bir çeşit ses yutma malzemesine ihtiyacınız olacak.

İhtiyaç duyduğunuz malzeme türü, ses emicilerle ne başarmaya çalıştığınıza ve hangi frekansları kontrol etmeniz gerektiğine bağlıdır.

Odanızdaki hafif olarak çarpan yankıları azaltmaya çalışıyorsanız, akustik süngerler işe yarayabilir.

Öte yandan, bir vokal kabini inşa ediyorsanız, akustik süngerlerin neredeyse tam kaplamasına ihtiyacınız olabilir.

Akustik süngerlerimiz birbirinden farklı kalınlıktadır ayrıca Bass Küp ve Bass Trap de satmaktayız. Her kalınlık farklı frekanslardaki ses dalgalarını emer. Daha ince akustik süngerler yüksek ve orta spektrum ses dalgalarını emerken, daha kalın süngerler yüksek, orta ve alt uç ses dalgalarını emer.

Bu yazımızda size projelerimiz içerisinde kullandığımız ve sizlere önerdiğimiz ürünleri tanıtacağız.

Akustik Sünger
Akustik Sünger

Akustik Yanmaz Sünger

Yanmaz akustik süngerler, emprenye sistemi ile imal edilmektedir. 50 DNS – 90 DNS arasında farklı yoğunluklarda üretimi olan bu süngerler akustik düzenlemede çokça kullanılmaktadır.

Yumurta Sünger
akustik-sunger-yumurta
Piramit Sünger
akustik-sunger-piramit
Labirent Sünger
akustik-yanmaz-labirent

StilteFoam

StilteFoam, bir yüzeyi düz diğer yüzeyi istenilen şekilde olup, bu iki yanmaz akustik süngerlerin arasına StilteFlex TT lamine edilerek oluşturulur. StilteFoam, hava doğuşlu seslerden oluşan gürültüyü yutumlayarak komşu duvarlarda gürültü geçişini engeller. Oluşturulacak kesite göre farklı yoğunluk ve kalınlıklarda üretim yapılabilir. Ürün yüzeyi isteğe bağlı olarak farklı şekillerde ( örn. yumurta, piramit, labirent vb. ) uygulanabilir.

Yumurta Deseni
stiltefoam-yumurta
Dalga Piramit Deseni
stiltefoam-dalgali-piramit

Dekoratif Renkli Akustik Sünger

Akustik ve Dekorasyon düzenlemede, sünger gruplarının özel boya kullanılarak ve floklanarak renklendirilmesi gerçekleştirilir. Fikirlerinize uygun olarak ortamı şık ve estetik bir görünüme kavuşturabiliriz. Hem akustik düzenleme, hem de dekorasyon ihtiyacınızı bütünüyle karşılayacaktır.

Mavi Renk
maca-mavi-renkli-sunger
Yeşil Renk
maca-yesil-renkli-sunger
Kahverengi Renk
maca-kahverengi-renkli-sunger

Bass Küp

Bass Küp, ses yankılanmalarının en çok gerçekleştiği köşe ve birleşim noktalarında, çarpan sesin yutumlanması amacı ile kullanılmaktadır. Açık gözenekli yapısı ile seslerde istenilen performansı oluşturmak için ideal bir yalıtım malzemesidir. Bass trapler ile beraber de daha etkili sonuçlar almanızı sağlar. Oldukça yüksek frekanstaki bass seslerini kırmak ve ortamdaki akustiği düzenleme amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca Bas Küpleri tavandan sarkıtma yöntemi ile de kullanılabilir.

Bass Trap

Köşe birleşimlerde kullanılan Bass Trapler , Alt frekansların oluşturacağı çınlamaları düzenlemek için kullanılmaktadır.

Bass Trap
bass-trap3
Bass Küp
bass-kup

Vicoustic Sünger

Vicoustic sünger, ses seviyesini korumak, frekansı düşük ve yüksek seslerin emilmesini sağlayan iyi bir izolasyon ürünüdür.

Vicoustic Sünger
SNR_2974-scaled