Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı, Ses iletimini engellemek için ses geçirmez bir duvar inşa etmek, kütle yüklü, yoğun ve / veya esnek malzemeler gerektirir. Bu duvar ürünlerini kolayca montaj yapıp ​​kullanabilirsiniz. Bu yazıda size gösterdiğimiz malzemeleri kullanarak veya isterseniz bizden destek alarak ses engelleme hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı

 

Bu ürünlerin çoğu, duvar uygulamaları için sesi engelleme ile ilgili olacaktır. Ürünler yoğun malzemelerden ve bileşenlerden oluşmaktadır. Amaç, bitişik yapıları yapısal olarak mühürlemek, izole etmek ve birbirinden ayırmak olacaktır.

İlk başta sizlere Decibel markasının ürettiği ve bizimde distribütör olduğumuz bölme duvarları yalıtım yapabileceğiniz ve evlerinizde son derece değerli alanlardan tasarruf edebileceğiniz bir sistem olan Mute System hakkında bilgi verelim.

 

Mute System

MUTE SYSTEM akustik özellik içeren birkaç farklı katmanın bir araya gelmesiyle oluşturulan ses izolasyon kesitidir. Bu sistem herhangi bir konstrüksiyon kurmaya gerek kalmadan DClox titreşim takozları ile kolay ve güvenilir bir şekilde monte edilir.

Ses yalıtımı için önemli olan hava boşluğunu ise sistem kendisi sağlamaktadır. Bölme duvarları yalıtmak ve evlerinde son derece değerli alanlardan tasarruf etmek isteyen müşterilerimize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

 

Mute-System

Mute-System

 

Yüksek sesle konuşma, müzik gibi standart sesleri ve diğer rahatsız edici sesleri azaltır. Beton, gaz beton veya tuğladan yapılmış bölme duvarları ve tavanları için bu sistem önerilir.

En yüksek verimliliği ve mümkün olan en büyük alan tasarrufu garanti eden çift sönümleme prensibini kullanır.

İlk kütle-hava kütlesi, mevcut duvar ile panel arasında kullanılan akustik sünger ve DClox bir boşluk oluşturur. İkincisi, kütle oluşturması adına ses bariyeri ilave edilerek, ses geçişinin engellenmesi sağlanır.

Bondex Sünger

Bondex Sünger, ses yalıtım ürünleri atıl kumaş ve sünger kırpıntılarının sıkıca birleştirilmesi ile yoğunluğu arttırılarak imal edilen ses izolasyon süngeridir. Ses izolasyonu uygulamalarında en çok kullanılan yalıtım süngeridir. Bondex sünger yoğunluğu yüksek olduğu için ses geçirgenliği diğer sünger gruplarına göre düşük bir süngerdir. Bondex ürününü uygulama yapacağınız alana göre ister tek başına, isterseniz StilteFlex ile lamine edilmiş olan “StilteBon” olarak kullanabilirsiniz.

bondex-sunger

bondex-sunger

StilteBon

Bondex ve StilteFlex ürünlerinin laminasyonu ile imal edilen ürün “StilteBon” olarak adlandırılmaktadır.

 

stiltebon

stiltebon

Taş Yünü

Taş yünü, volkanik kayaçlardan elde edilen minerallerin çok yüksek sıcaklıklarda eritilerek elyaf haline getirilmesiyle üretilir. Uygulandığı yapılarda ısı ve ses, yangın yalıtımı sağlar. Bu ürün Doğada bulunan, içerdiği mineraller ve kimyasal özellikleri açısından diğer taşlardan üstün özelliklere sahip olan volkanik kayaçlardan elde edilmektedir. Kalitesi, dayanıklılığı ve yalıtımda kullanım alanlarının genişliğinden dolayı, çoğunlukla tercih edilen bir malzemedir.

 

tas-yunu

tas-yunu

StilteFlex

StilteFlex, PVC esaslı ve yüksek yoğunluklu olarak imal edilmektedir. 1,2mm 5 mm arasında standart üretimi olan bu ürün istenildiği taktirde farklı kalınlıklarda da üretilebilmektedir. Komşu duvar seslerinin geçiş kaybı değerlerinde profesyonel ses yalıtımı sağlamaktadır. Kurulmak istenen kesite göre iki alçı levha arasında veya süngerlerle kombinasyon oluşturularak rahatlıkla kullanılabilir. Ürün Tela, keçe ve sünger ürünleriyle birleştirilerek bir çok farklı kesitte kullanılabilmektedir. Yapışma kolaylığı açısından telalı ürünler tercih edilmektedir.

 

stilteflex-tt

stilteflex-tt